Informacje o planowanych aktywnościach.

W połowie, a dokładnie od 15 grudnia 2023 roku, na stronie IMPETUS Consulting, będzie do nabycia książka mego pióra na temat roli lidera w skutecznym zarządzaniu zespołami. Tytuł książki - "Lider. Jak być skutecznym." Omawiam tam praktyczne zasady zwiększania skuteczności w rozwijaniu swoich kompetencji przez lidera, doskonaleniu myślenia strategicznego, skutecznego komunikowania się ze współpracownikami, wykorzystania neuronauki do realizacji zadań, motywowania innych dla osiągania celów, właściwego podejmowania decyzji,  tworzenia kultury organizacyjnej, kształtowania następców. Dołożyłem starań, aby dostarczyć inspiracji do planowania własnego rozwoju w kolejnym, 2024 roku. Z nadzieją, że praca będzie użyteczna dla Czytelników, wyrażam głęboką wdzięczność Wydawcy oraz życzenia najwyższego zwrotu z tej inwestycji. Dzisiaj, 12 grudnia 2023, dotarła do mnie paczka z Wydawnictwa z limitowaną serią 100 książek, z miejscem wydania - Puszczykowo.  To 54 strony.

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu,
w której teraz pracuję, uruchomiła nowy kierunek studiów -
Psychologia. Zapraszamy!

7 września będę miał wykład na temat Przywództwo. Jak być skutecznym liderem, na VII Krajowym Kongresie Sekretarzy gmin, powiatów, województw, w Warszawie, w hotelu Mariott. Cieszy mnie ta możliwość bowiem doceniam rolę sekretarzy w budowaniu harmonii, relacji, rozwoju społeczności lokalnych. Wszyscy uczestniczymy w życiu naszych "Małych Ojczyzn".

8 września 2023 miałem wykład na Konferencji "Wyzwania dla współczesnej psychiatrii i psychoterapii". Bardzo ciekawe spotkanie, interesujące wykłady na temat pomocy innym. Mówcami byli doświadczeni psychiatrzy. Był także ciekawy wykład prawnika na temat tajemnicy medycznej. Ja miałem zaszczyt mówić na temat "Dobre życie w dobrych ale trudnych czasach". To była niezwykle ciekawa, praktyczna Konferencja.

12 września miałem wykład na temat podejmowania decyzji w świetle wiedzy z neuronauki, komunikacji międzyludzkiej oraz rozwoju osobistego  dla uczestników konferencji zorganizowanej przez Fundację Demokracji Lokalnej w Jastarni.

19 i 20 września 2023. Firma Polmarkus organizuje Dni Otwarte w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Zostałem zaproszony do wygłoszenia wykładu 19 i 20 września, o godz. 12, na temat sposobów doskonalenia komunikacji z pracownikami i klientami.  Dziękuję za zaszczyt i zaufanie, którym obdarza mnie Branża skupiająca piekarzy, wytwórców lodów i cukierników. Będzie mi miło kolejny raz się spotkać w tym miłym gronie. Jesteśmy już po Dniach Otwartych. Organizatorom gratuluję sukcesu organizacyjnego. Było to piękne spotkanie.

W dniu 27 września, w Atlas Arena w Łodzi, odbędzie się kolejny Kongres Eurocash. To ważne dla Ludzi Handlu spotkanie, forum wymiany doświadczeń, budowania relacji, wzmacniania przyjaźni, inwestowania w siebie, radości bycia razem. Do zobaczenia!

W dniu 29 września, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, na wydarzeniu Viva Seniorzy, organizowanym przez Fundację In-Spire, będę miał wykład na temat wspierania się Internetem, w aktywności seniorów. Serdecznie zapraszam. Podzielę się moją wiedzą, przemyśleniami. Będzie mi miło zobaczyć "Srebrne Głowy". Wykład nosi tytuł : Zawsze jest dobry czas na zmiany, rozwój, naukę, inwestowanie w siebie". Wykład się odbył. Dziękuję Wszystkim za spotkanie, za miłe rozmowy. Dziękuję Marcinowi, mojemu Wnukowi, jego Koledze Dawidowi, za pomoc okazaną Seniorom w ujarzmieniu Internetu. To był piękny, radosny, optymistyczny dzień.

W dniu 5 października będę miał wykład dla Nowotomyskiej Izby Gospodarczej, w Nowym Tomyślu. Początek - godzina 16. Miejsce - Akademia Aesculap. Temat - "Czynniki sukcesu w biznesie". Zapraszam.

W dniach 18 i 19 października miałem w Poznaniu i Warszawie wykłady dla Firmy EXACT na temat "Relacje w życiu i biznesie - magiczna formuła czy mądra praca". Dziękuję wszystkim Uczestnikom za bardzo miłą atmosferę w czasie tych Spotkań. Marce EXACT dziękuję bardzo za zaufanie.

21 października 2023 miałem wykład na Absolutorium Programu Executive MBA w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Serdecznie dziękuję Absolwentom za informacje zwrotne, miłe i potrzebne każdemu wykładowcy. Dziękuję za potwierdzenie przydatności prowadzenia "Zeszytu rozwoju osobistego". Dziękuję za komentarze do wpisów na moim blogu. Dziękuję za rozmowy, za Państwa radość, optymizm, energię. Powodzenia na drodze "a potem długo i skutecznie współpracowali ze sobą".

W dniu 26 października będę miał wykład dla Braci Hotelarskiej, w ramach Konferencji HMC, organizowanej przez Profitroom. W tym roku spotkamy się w Sali Ziemi na ternie MTP w Poznaniu. Będę mówił na temat uczenia się ciągu całego życia. To ważny wymiar ludzkiego życia - poznawanie, rozwijanie się, rozumienie siebie i świata. Czy może być coś dla człowieka ważniejszego? Sądzę, że to piękno, sens, spełnionego życia. Prezentacje jest już gotowa. Z całego serca dziękuję Pani Grafik z Profitroom za przygotowanie prezentacji. Jestem pełen uznania dla Pani pracy. Gratuluję Pani wysiłku. Jestem pod wrażeniem Pani kompetencji. Dziękuję bardzo. Zapraszam - będziecie Państwo pod wrażeniem efektów pracy Pani Grafik!

W dniu 22 listopada 2023 roku miałem wykład na Kongresie Branży Kamieniarskiej na terenie MTP w Poznaniu na temat "Lider - charakter wykuty w kamieniu".

W dniu 29 listopada, na Forum Importu Równoległego w Warszawie, w Hotelu Polonia, miałem wykład na temat "Import równoległy a dobrostan pacjentów".

EU4YA by tiguar

24-26 maja 2019

Najważniejsze wydarzenie edukacyjne dla instruktorów fitness, trenerów personalnych i sportowców w Europie Centralnej.Profesjonalnie zorganizowana impreza oferująca przegląd nowości wśród warsztatów i szkoleń prowadzonych w najważniejszych szkołach fitness w Polsce. Jej formuła zakłada, że każdy uczestnik na własnej skórze może doświadczyć treningu w wybranych formułach. Wydarzenie przeznaczone jest przede wszystkim dla trenerów fitness. Indywidualne osoby również mogą jednak wziąć w nim udział.

EU4YA by tiguar

24-26 May 2019

The most important educational event for fitness instructors, personal trainers and athletes in Central Europe. A professionally organised event offering an overview of new workshops and trainings conducted in the most important fitness schools in Poland. Its formula assumes that each participant can personally experience workout in the selected formulas. The event is intended primarily for fitness trainers. It is, however, also open to individuals.

Trends and Innovations Congress

24-26 May 2019

Conference for fitness professionals. Training for fitness club owners and managers of sports centers, SPAs and hotels. Its aim is to broaden the knowledge of professionals about the latest business solutions that improve the efficiency of companies in the fitness market.

Kongres Trendy i Innowacje

24-26 maja 2019

Konferencja dla profesjonalistów branży fitness. Szkolenie przeznaczone dla właścicieli klubów fitness i kadry zarządzającej ośrodkami sportowymi, SPA i hotelami. Jego celem jest poszerzenie wiedzy specjalistów o najnowszych rozwiązaniach podnoszących efektywność działalności firm na rynku fitness.

Kongres Rehabilitacja i Fizjoterapia

24-26 maja 2019

Konferencja dla ekspertów rehabilitacji i fizjoterapii. Szkolenie skierowane do właścicieli gabinetów fizjoterapeutycznych i rehabilitacyjnych oraz praktyków fizjoterapii i rehabilitacji. W ramach Kongresu swoje wystąpienia przedstawią prelegenci będący specjalistami z wieloletnim doświadczeniem we wspieraniu osób regularnie uprawiających sport.

Rehabilitation and Physiotherapy Congress

24-26 May 2019

A conference for physiotherapy and rehabilitation experts. The training is addressed to the owners of physiotherapy and rehabilitation clinics, and physiotherapy and rehabilitation practitioners. The Congress will feature speeches by experts with years of experience in helping people practicing sport regularly.

Poznań Fight Show

24-26 May 2019

Boxing sparrings for beginners and advanced boxers. In the framework of the tournament, duels of boxers who have only recently started their adventure with boxing, and advanced players who have been training for many years will be held. The ring will be also used to hold boxing demonstration lessons, among others, for children and youth.

Poznań Fight Show

24-26 maja 2019

Sparingi bokserskie dla zawodników początkujących i zaawansowanych. W ramach turnieju odbędą się pojedynki zawodników, którzy dopiero niedawno rozpoczęli swoją przygodę z boksem, i zawodników zaawansowanych, którzy trenują już od wielu lat. Na ringu będą mieć również miejsce lekcje pokazowe boksu, m.in. dla dzieci i młodzieży.